• Dzień Bezpiecznego Internetu - regulamin konkursu informatycznego

          • Regulamin konkursu informatycznego pt. Działajmy razem! organizowanego w ramach Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

            8 lutego 2022r.  to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest zachęta Działajmy razem! W tym roku szczególną uwagę chcemy skupić na wykorzystaniu potencjału Internetu w promocji tematu bezpieczeństwa on-line, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

            My po raz drugi w ramach jego obchodów przystąpiliśmy do kampanii społecznej organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).  Zgłosiliśmy wiele inicjatyw  mających na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

            Tym razem wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w sieci oraz zajmujących się grafiką komputerową, projektowaniem i przygotowaniem ciekawych projektów, publikacji zapraszamy do konkursu graficznego pt. Działajmy Razem!"

            Celem konkursu jest zwrócenie uwagi i poszanowanie drugiej osoby, budowanie pozytywnych relacji nie tylko w świecie rzeczywistym, ale także w Internecie, czyli na płaszczyźnie wirtualnej poprzez e-komunikację, e-czaty, e-naukę i e-rozrywkę itp. Także angażowanie się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, poprzez promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Uczniowie klas IV-VII mają za zadanie zaprojektować kalendarz jednostronny, a uczniowie klas I-III przygotować grafikę lub plakat, który odwoływać się będzie do hasła tegorocznej kampanii i tytułu tego konkursu.

            Cele konkursu:

            •  rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym, rozbudzanie zainteresowań informatycznych;
            • szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie oraz wyrabianie odpowiednich nawyków;
            •  zachęcanie do wspólnej, edukacyjnej zabawy, jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem;
            • wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich;
            • kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

            Sposób przeprowadzenia konkursu:

            Dopuszcza się projekty konkursowe w następujących kategoriach:

            1. Kalendarz
            2. Grafika
            3. Plakat

            Należy opracować kalendarz, plakat, grafikę, która będzie nawiązywała do kampanii DBI 2022. Dopuszcza się użycie tekstów, fotografii, grafiki rastrowej lub wektorowej, innych obiektów, ilustracji z poszanowaniem praw autorskich, pobranych z Internetu, oraz możliwość wykorzystania na projekcie logo lub hasła kampanii DBI 2022. Projekt graficzny należy zapisać i złożyć w oryginalnym rozszerzeniu oraz zapisany jako *.jpg lub *.pdf. Inne formaty pliku powinny być uzgodnione z organizatorem konkursu. Wyróżnione prace będą przez organizatorów drukowane i eksponowane na gazetce szkolnej oraz  zamieszczane na szkolnej stronie internetowej i szkolnym FB.

            • Jeden uczeń może zgłosić w konkursie tylko jeden projekt.
            • Praca musi być wykonana indywidualnie.
            • W pracy konkursowej powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy.
            • Projekty konkursowe muszą być przejawem oryginalnej twórczości uczestnika i nie mogą naruszać praw osób trzecich, a także norm obyczajowych – w szczególności nie mogą prezentować treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe, zawierających elementy erotyczne, obsceniczne, obrażające uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne, przedstawiających przemoc, treści rasistowskie oraz materiały chronione prawami wyłącznymi lub naruszających prawo do prywatności.
            • Każdy autor zgłaszający pracę do konkursu, podpisując się pod swoim dziełem, określa jego autorstwo i oryginalność oraz wyraża poszanowanie praw autorskich w stosunku do wykorzystanych grafik, ilustracji itp. Przygotowane prace konkursowe absolutnie nie mogą stanowić produktów komercyjnych, co zdecydowanie wykluczają Licencje Creative Commons , a wykorzystane zostały zgodnie z oznaczonymi licencjami i regulaminem konkursu w celach edukacyjnych.
            • Przesłanie pracy jest jednoznaczne z przekazaniem na rzecz organizatora prawa do nieodpłatnego wykorzystania pracy w celach promocyjnych związanych z konkursem oraz w celach informacyjno-dydaktycznych szkoły.
            • Oryginalne pliki logo i hasło kampanii DBI 2022 do pobrania na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/materialy-do-pobrania.html

            Miejsce i termin składania prac:

            Prace konkursowe należy przesłać Pani Annie Chmielewskiej na adres annachmielewska0@o2.pl do 28 lutego 2022 r.

            Kryteria oceny prac:

            Powołana i zatwierdzona komisja w skład, której będą wchodzili: dyrektor i nauczyciele naszej szkoły do dnia 4 marca 2022 r. dokona oceny prac konkursowych. Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu.

            Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania, zastosowane efekty związane z obróbką obrazu, tekstu, wybrane techniki plastyczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz na wystawie okolicznościowej. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wykorzystane w organizacji kampanii Dzień Bezpiecznego Internetu 2022.

            Postanowienia końcowe:

            Decyzja komisji oceniającej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły: http://www.spczachowek.edupage.org

             

          • Wścieklizna - najgroźniejsza wirusowa choroba odzwierzęca

          • W związku z odnotowanymi w województwie mazowieckim przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących oraz domowych, rozpoczęliśmy w ramach zajęć edukacyjnych działania profilaktyczne upowszechniające wiedzę a tym samym podnoszące świadomość dzieci i młodzieży na temat tej choroby. Dzieci zostały zapoznane z ulotkami oraz prezentacją przygotowaną przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Inspekcję Weterynaryjną oraz Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Warszawie. Uczniowie zostali dokładnie uświadomieni jak niebezpieczna jest to choroba, jak należy się przed nią chronić, jakie może mieć objawy i skutki.

            Kochamy zwierzęta, dbamy o nie bo są naszymi przyjaciółmi. Powinniśmy też zapewnić im bezpieczeństwo i zdrowie a to zapewniają szczepienia .

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku
        • (+22) 727-65-73 - sekretariat 736 236 462 - świetlica szkolna 736 244 642 - pedagog specjany - Olga Flaum psycholog - Natalia Groman
        • Czachówek ul. Główna 56 05-530 Góra Kalwaria woj. mazowieckie Poland
        • Dyrektor szkoły - Anna Giernacka Wicedyrektor - Anna Chmielewska
      • Logowanie