• Dzień Chłopaka

          • 30 września to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. W związku z tym świętem dziewczynki przygotowały kolegom prezenty a Samorząd Uczniowski nagrodził tych, którzy w dniu swojego święta założyli muchę lub krawat. Wszyscy uczniowie spędzili ten dzień w miłej atmosferze a uśmiech gościł na naszych twarzach do końca dnia . Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopców

            Serdecznie dziękujemy przedstawcielom Trójek Klasowych za pomoc w organizacji tego święta

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został zainicjowany przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Patronką tego święta jest autorka Janina Porazińska, która napisała dużo książek dla młodych czytelników. My również włączyliśmy się tę akcję. Starsi uczniowie sami zainicjowali, że poczytają swoim młodszym kolegom.

            Z czytania książek płyną same korzyści. Wspierają one rozwój psychiczny dziecka, zacieśniają więzi emocjonalne, pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, poszerzają wiedzę, wzbogacają słownictwo.

            Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ale nie tylko zachęcamy wszystkich, aby sięgnęli po książkę i poczytali najmłodszym, rodzeństwu, dzieciom, rodzicom i sobie..

          • Biegi przełajowe

          • W zawodach gminnych w indywidualnych biegach przełajowych trójka naszych uczniów wywalczyła awans na zawody powiatowe: Oliwia Łoza zajęła 5 miejsce, Filip Szeląg 2 miejsce , Wiktor Pierściński 4 miejsce.

            W zawodach powiatowych nasz uczeń Wiktor Pierściński zajął 4 miejsce i wywalczył awans na zawody międzypowiatowe co jest bardzo dużym osiągnięciem w skali gminy. Gratulujemy!

          • "Queen Elizabeth II" - portret w oczach dziecka

          • Podsumowanie szkolnego konkursu "Queen Elizabeth II" - portret w oczach dziecka. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas I- III.

            W kategorii klas I-III:

            I miejsce- Helena Wiśniewska kl.3

            II miejsce- Mateusz Grabowski kl.2

            III miejsce: Maria Niezgoda kl.3

            Wyróżnienia otrzymały: Anna Młynarz kl.1, Blanka Makowska kl.1

            W kategorii klas IV-VIII

            I miejsce- Filip Szeląg kl.8

            II miejsce - Gabriela Winiarek kl.6

            III miejsce- Ewa Pisarczyk kl.6

            Wyróżnienia otrzymali: Adam Hamilton kl.8

            Krzysztof Pisarczyk kl. Aniela Hulanicka kl.8

            Serdecznie gratulujemy!

             

          • 29.09. organizujemy zbiórkę elektrośmieci

          • Nasza szkoła przystąpiła do programu  "Moje Miasto Bez Elektrośmieci", którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Czachówka  do oddawania elektrośmieci  na rzecz naszej szkoły, abyśmy mogli wymieniać je na wymarzone pomoce szkolne i wyposażenie sal lekcyjnych.

            Najbliższą zbiórkę planujemy 29.09.2022 r. w godzinach 7:30 – 16.00. Elektrośmieci prosimy składować na terenie szkoły, w punkcie wskazanym przez jej pracownika. Liczymy, że się uda! Zbieramy: Lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piece elektryczne, mikrofalówki, ekspresy do parzenia kawy i herbaty, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, czajniki, młynki do kawy, roboty kuchenne, zegary, wagi, suszarki do włosów, lokówki, komputery PC  , monitory komputerowe, akcesoria PC  (mysz, klawiatura, słuchawki i inne drobne urządzenia IT), laptopy, notebooki, drukarki, sprzęt kopiujący – Xerro, telefony stacjonarne,  faksy, telefony komórkowe, radia, telewizory, kamery video, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze VIDEO, magnetowidy , sprzęt hi-fi, wieże, świetlówki liniowe (jarzeniówki), świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne). Pozostałe urządzenia elektryczne i elektroniczne (jak, np.grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzacje, kalkulatory, elektryczne maszyny do pisania)

          • “Sprzątanie Świata – Polska”

          • 21 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej “Sprzątanie Świata – Polska”. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem

            “Wszystkie śmieci są nasze”, a głównym jej przesłaniem jest:

            • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
            • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
            • uświadomienie Polakom o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności oraz zachęcanie do nie śmiecenia.

            W tym dniu wszyscy nasi uczniowie wraz z nauczycielami zaopatrzeni w worki foliowe i rękawice udali się w teren, aby posprzątać okolice szkoły!

          • W poszukiwaniu porostów!

          • 20 września uczniowie z kl. IV i V wzięli udział w zajęciach terenowych poprowadzonych przez Panią Małgosię z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W lesie, nieopodal szkoły szukaliśmy porostów rosnących na drzewach. Określaliśmy ich kształt, wielkość i dzięki prostej skali porostowej sprawdzaliśmy stopień zanieczyszczenia powietrza w naszej okolicy. Jak się okazało jest ono średnio zanieczyszczone.

          • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

          • W naszej szkole zakończył się tydzień profilaktyki zapobiegania chorobom zakaźnym. Przez ten czas uczyliśmy się nie tylko jak zapobiegać chorobom, ale również jak dbać o pożyteczne bakterie. Uczestniczyliśmy w pogadance z lekarzem, który przedstawił nam metody zapobiegania chorobom zakaźnym. Dzięki podjętym działaniom wiemy, że: dezynfekcja, dystans, maseczka, częste mycie rąk (zwłaszcza przed jedzeniem), mycie owoców i warzyw, pozostanie w domu podczas choroby, szczepienia, dbałość o zdrowie, to najskuteczniejsze metody zapobiegania chorobom zakaźnym.

          • Junior-Edu-Żywienie

          • Nasza szkoła bierze udział w programie „Junior-Edu-Żywienie”

            Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://jez.edu.pl

          • Laboratorium Przyszłości z naszym udziałem!

          • Nasza szkoła złożyła wniosek i otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia edukacyjnego.

            #Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

          • Pierwszy dzwonek

          • Uśmiechnięci, wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania, powitaliśmy nowy rok szkolny. Czeka nas wiele zadań, ale dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu podołamy wszystkim nowym wyzwaniom. Uczniom życzymy, aby każdy dzień był małym krokiem do wielkiego sukcesu a zdobywanie i pogłębianie wiedzy było przede wszystkim przyjemnością.

            Nowy rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku
        • (+22) 727-65-73 - sekretariat 736 236 462 - świetlica szkolna 736 244 642 - pedagog specjany - Olga Flaum psycholog - Natalia Groman
        • Czachówek ul. Główna 56 05-530 Góra Kalwaria woj. mazowieckie Poland
        • Dyrektor szkoły - Anna Giernacka Wicedyrektor - Anna Chmielewska
      • Logowanie