• Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

2024-02-06

Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w lutym każdego roku, aby podnieść świadomość na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Dzień Bezpiecznego Internetu podkreśla siłę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VIII Szkoły Podstawowej do udziału konkursie „Bezpieczny CyberŚwiat”  w dwóch kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas I - IV

•        Konkurs na Plakat zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

Plakat wykonany dowolną techniką plastyczną. Format prac A3  lub w dowolnym programie graficznym.

Uczniowie klas V-VIII ( do wyboru)

•        Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"

•        Konkurs na przygotowanie animacji lub filmu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"

•        Konkurs na przygotowanie plakatu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" oraz krótką, zwięzłą frazę podkreślającą istotę bezpieczeństwa online.

CELE KONKURSU:

•                Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.

•                Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.

•                Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.

•                Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

•                Prace konkursowe muszą być wykonane indywidualnie i samodzielnie, nie mogą być kopią innych publikowanych prac. Można opierać się m.in. treści zamieszczone na DBI.pl i inne wskazane na tym portalu.

•                Format Plakatu - A3 wykonany dowolną techniką plastyczną lub w dowolnym programie graficznym. Wszystkie elementy muszą być wykonane samodzielnie.

•                Prezentacja multimedialna promująca bezpieczeństwo w Internecie.(maksymalnie 10 slajdów).

•                Plakat wykonujemy w dowolnym programie graficznym.

•                Animację wykonujemy w dowolnym wybranym przez siebie programie.

•                We wszystkich pracach musi znajdować się hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" lub logo DBI.

•                Prace będą oceniane w kategoriach  wiekowych:

•                Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie Plakatu,  lub końcu Prezentacji czy nazwie pliku z pracą).

•                Prace konkursowe plastyczne tj.  PLAKAT (klasy I-IV) - należy złożyć osobiście u nauczyciela informatyki w szkole (p. Anna Chmielewskiej). Pozostałe prace komputerowe tj. plakat, prezentacja multimedialna, animacja - należy przesłać na adres mailowy:  annachmielewska0@o2.p lub dostarczyć na pendrive nauczycielowi informatyki.

Termin składania i nadsyłania prac to 22 marca 2024r. (piątek).

Najlepsze prace zostaną wykorzystane w celach edukacyjnych z wychowawcą w każdej klasie szkoły.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

•  Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

•  Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

•     Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

KRYTERIA OCENY PRAC:
            • Zgodność z tematem.
            • Estetyka wykonania.
            • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.