• Gminne eliminacje do 46 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

• Z poezją i prozą na ustach Aleksander Kępa, Maria Niezgoda, Andrzej Niezgoda, Krzysztof Pisarczyk i Paweł Pacholski reprezentowali naszą szkołę w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. Jury wysoko postawiło poprzeczkę, ale jeden z naszych reprezentantów zwrócił uwagę nie tylko wykonaniem, ale i doborem repertuaru. Paweł Pacholski recytował wiersz Pablo Neruda pt. : "Cisza". Członkowie jury określili ten utwór jako inspirację dla siebie, co było nie lada zaskoczeniem. Gratulujemy. Pozostałym reprezentantom gratulujemy talentu, odwagi i cierpliwości... Do zobaczenia za rok

• SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „RODZINNA OZDOBA WIELKANOCNA”

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku w dniach 1.03.2022 - 17.03.2023. Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych z gminy Góra Kalwaria.

Celem konkursu było: propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, zainteresowań i uzdolnień plastycznych, stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs podzielony był  na dwie kategorie: koszyk wielkanocny oraz stroik wielkanocny. Zadaniem uczestników było wykonanie koszyczka bądź ozdoby wielkanocnej zgodnie z regulaminem konkursu.

Wpłynęły 47 prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.

W kategorii koszyczek wielkanocny wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

I miejsce – Maja Gwadera (SP. Kąty)

Gabriella Huk (SP. Brześce)

II miejsce – Kinga Pierścińska (SP. Coniew)

Basia Koralewska ( SP. Kąty)

III miejsce – Aniela Hulanicka ( SP. Czachówek)

Krzyś Hankiewicz (SP Czachówek)

W kategorii stroik wielkanocny  wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

I miejsce – Amelia Wąż (SP. Kąty)

Lena Klimek (SP. Coniew)

II miejsce – Paweł Ziemiński (SP. Coniew)

Barbara Chmielewska (SP Coniew)