• Wyniki X Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

• Za nami X Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wspaniale wykonali przygotowane kolędy i pastorałki. Dziękujemy nauczycielom, którzy wyszukują, trenują, wspierają młode talenty. Mieliśmy dzisiaj okazję posłuchać magicznych wykonań, rozpalających jeszcze bardziej w naszych sercach magię świąt. Dziękujemy jak zawsze za wsparcie panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Strzyżewskiemu, który wyjątkowo trafnie potrafi zmotywować młodych ludzi do podążania za własnymi marzeniami. Dziękujemy jury, które jak co roku miało przed sobą trudne zadanie. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, dzięki którym festiwal nie miałby takiego pięknego wyrazu a dzieci komfortu występów. Życzymy wszystkich zdrowych, rodzinnych, pięknych świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do zapoznania się z wynikami dzisiejszego konkursu.

Protokół z X Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

rok szkolny 2021/2022

W dniu 14 grudnia 2021r. w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbył się X Gminny  Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Laureatów (zdobywców I miejsca) zapraszamy dnia 15 grudnia 2021r. o godz.17:00 na Gminną Wigilię, podczas której zaprezentują się  z przygotowaną kolędą.

Jury w składzie:

Emilia Lubańska –Jóźwiak, Christian Broniarz oraz Marcin Tyma  przyznali  następujące miejsca:

Kategoria: soliści  klasa I-III

I miejsce – Maria Niezgoda - SP Czachówek  „Mario, czy Ty wiesz?”

II miejsce – Wiktoria Miszewska – SP Dobiesz „ Z narodzenia Pana”

III miejsce – Dorota Orlińska – SP Kąty „Kolęda dla nieobecnych”

Kategoria: soliści kl. I-III z własnym akompaniamentem:

I miejsce – Maksymilian Bonder – SP Czaplinek „Dzisiaj w Betlejem”

II miejsce – Natalia Sieradzka – SP Czachówek „Bóg się rodzi”

III miejsce – Oliwia Steller – SP nr 2 Góra Kalwaria „Dzień jeden w roku”

Kategoria: zespoły klas I – III

I miejsce – Hanna Gielmuda,  Blanka Dembowska, Aleksandra Kozicka, Filip                              Szczygieł – SP Czersk „Od serca do ucha”

II miejsce – Kowalczyk Gabriela, Łepecka Emilia, Orlińska Katarzyna – SP Kąty     „Przybieżeli do Betlejem”

II miejsce – Laura Rybicka, Blanka Kozłowska, Natalia Bakuła, Adrianna Walencik – SP nr 1 Góra Kalwaria „Jezus Malusieńki”

III miejsce – Zuzanna Szczepańska, Amelia Narożniak  - SP nr 2 Góra Kalwaria „Dzisiaj w Betlejem”

Kategoria: soliści klas IV-VI

I miejsce - Szymon Miszkowski  - SP Dobiesz  „Świeć gwiazdeczko, świeć”

II miejsce – Julianna Paczesna – SP Czersk „Lulajże, Jezuniu”

III miejsce – Julia Duraj- SP Coniew „ Lulajże , Jezuniu”

III miejsce – Szymon Osiadacz – SP nr 2 Góra Kalwaria „ A wczora z wieczora”

Kategoria : Soliści klas IV-VI z własnym akompaniamentem:

I miejsce – Blanka Salamon – SP Dobiesz, „Lulajże, Jezuniu”

II miejsce – Mikołaj Hulanicki – SP Czachówek „Jezus Malusieńki”

III miejsce – Maria Pawlak – SP nr 2 Góra Kalwaria „Cicha Noc”

Kategoria: zespoły klas IV-VI

I miejsce- Konrad Gwadera, Franciszek Chachuła – SP Kąty „Przybieżeli do Betlejem”

II miejsce – Sara Zielińska, Julia Olender – SP Czersk „Kto wie?”

III miejsce -  Barbara Chmielewska, Szymon Miller – SP Czachówek „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Kategoria: soliści klas VII-VIII

I miejsce – Hanna Zielińska – SP Coniew „Babcia zegar”

II miejsce – Weronika Kołodziej – SP Kąty „Kolęda dla nieobecnych”