• Drugi dzień koszykarskich rozgrywek

• Za nami drugi dzień gminnych zawodów w koszykówkę dla klas IV-VI. Wzięły w nich udział chłopięce reprezentacje z siedmiu szkół z terenu naszej gminy. Drużyna z SP Kąty okazała się dziś najlepsza, II miejsce wywalczyła reprezentacja SP Czaplinek, III miejsce SP Baniocha. Nasi chłopcy dzisiaj poza podium, ale IV miejsce również nie przychodzi łatwo, dlatego jesteśmy z Was bardzo dumni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i zapraszamy 28 listopada na koszykarskie rozgrywki chłopców z klas VII-VIII.

• Rozpoczynamy gminne zawody w koszykówkę w naszej szkole

• Dzisiaj nasza szkoła była gospodarzem gminnych zawodów w koszykówkę dziewcząt z klas IV-V, które są częścią międzyszkolnych rozgrywek sportowych. Konkurowało ze sobą pięć reprezentacji: SP Czersk, SP nr 2 z Góry Kalwarii, SP Brześce, SP Kąty i SP Czachówek. Pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta ze szkoły w Brześcach, II miejsce zajęła nasza drużyna, III miejsce - Kąty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz trenerkom i trenerom. Jutro czekają nas kolejne emocje. Tym razem drużyny chłopięce będą pokazywać nam swoje koszykarskie możliwości.

• Sportowy sukces!

• 18 listopada 2022 r. nasi chłopcy wywalczyli III miejsce w gminnych zawodach w unihokeja. Serdecznie gratulujemy!

• "Szkoła, do hymnu" ...

• #SzkołaDoHymnu

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Hymn narodowy".

Uczniowie klasy ósmej, w formie serwisu informacyjnego, przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski, która po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Podczas akademii wysłuchaliśmy piosenek żołnierskich w wykonaniu zespołów reprezentujących naszą szkołę na XVI Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniach o tematyce patriotycznej organizowanych na terenie naszej gminy, ponieważ, jak mówił Cyprian Kamil Norwid, OJCZYZNA TO WIELKI ZBIOROWY OBOWIĄZEK.

• Las i jego mieszkańcy

• Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Stereńczakowi, dzięki któremu mogliśmy odwiedzić dzisiaj Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym. Uczniowie klasy I-III wzięli udział w lekcji terenowej „Las i jego mieszkańcy”. Dzięki zajęciom poprowadzonym na ścieżce dydaktycznej z bogatą kolekcją roślin, grzybów i zwierząt poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat leśnych mieszkańców

• Moje miasto bez elektrośmieci

• Serdecznie dziękujemy wszystkim za wkład w ochronę środowiska. Podczas ostatniej zbiórki udało nam się zebrać 1780 kg elektrośmieci uzyskując 1510 punktów, które niebawem zamienimy na pomoce dydaktyczne. Oczywiście planujemy kolejne zbiórki i gorąco liczymy na Państwa pomoc.

• Rozstrzygnięcie konkursu na zabawną dynię.

• Serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności wszystkim uczestnikom konkursu na "Zabawną dynię". Z wielką przyjemnością ogłaszamy jego wyniki.

W kl.O-3

I miejsce- Maria Byczkowska

II miejsce- Emma Hamilton

III miejsce- Kacper Ciechacki Wyróżnienia:

Marcel Winiarek, Marcelina Ćwiek

Kl.4-8