• Dzień Ziemi obchodzimy udziałem w akcji #SprzątamyDlaPolski

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja została zorganizowana w ramach Dnia Ziemi pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Udział w proekologicznej akcji jest jedną z form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu oraz postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia naszej Gminie Góra Kalwaria, która zaopatrzyła nas w worki, rękawiczki, zadbała o szybkie wywiezienie zebranych śmieci, a także zadbała o to, aby zmotywować i jednocześnie podziękować naszym uczniom za udział w akcji fajnymi gadżetami.

Pamiętajmy, że liczą się czyny, a nie okrzyki i eko-hasła, dlatego my SPRZĄTAMY i zachęcamy innych, aby podczas spaceru zbierali śmieci, a nie narzekali, że ciągle jest brudno!

• Sprzątamy Dla Polski

• Nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

• Wielkanoc tuż, tuż

• Piękną tradycją naszej szkoły są świąteczne klasowe spotkania wielkanocne, dlatego też tuż przed wiosenną przerwą uczniowie wszystkich klas wspólnie z wychowawcami przy świątecznym „jajeczku” wzajemnie składali sobie najlepsze życzenia. Mamy jak zwykle zadbały, aby na klasowym stole nie zabrakło bab wielkanocnych, ciast, kiełbaski i jajek. Aby wprowadzić wszystkich w niezwykłą atmosferę tych najważniejszych świąt, uczniowie przygotowali też okolicznościowe, klasowe gazetki, na której pojawiły się baranki, kurczaczki, owieczki, pisanki i kurki, zadbali również o wielkanocne przebrania.

Spotkania klasowe były okazją do wspólnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy, integrowania zespołu klasowego, umacniania szkolnych więzi i tradycji. Życzymy wszystkim, aby na Waszych stołach też pojawiły się pyszne, świąteczne specjały, a wielkanocny zajączek przyniósł mnóstwo słodyczy i innych prezentów. Poniżej zapraszamy do naszej galerii. Wesołych Świąt!!!⚘

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”

• Klasa III przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”.

Podczas swojej przygody uczniowie wykonują różne zadania dotyczące wybranego państwa. Wybór padł na Hiszpanię, bo przecież w naszej szkole uczymy się języka hiszpańskiego. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania, a przede wszystkim świetnie się bawią .

• Język hiszpański - łączy szkoły!

• Klasa 5 miała dziś przyjemność (31.03.2022 r.) uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego zorganizowanych przez uczniów liceum im. Ks. Sajny w Górze Kalwarii. Uczniowie liceum pod kierunkiem Pani Anety Wrochny odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili zajęcia, które zakończyły się konkursem wiedzy z języka hiszpańskiego. Laureatami konkursu została Amelia Brzostowicz i Ewa Pisarczyk. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę