Wyprawka do zerówki w roku szkolnym 2020/21
Szkolny zestaw programów i podręczników na rok szkolny 2020/2021
Mamy nowy sprzęt komputerowy za około 100 tys. zł
Sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem za około 100 tys. zł na przełomie września i października trafi do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku. Dziś wiceburmistrz Mateusz Baj oraz skarbnik Ewa Sobiepanek podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie zakupu urządzeń. W 80 proc. projekt będzie sfinansowany przez Unię Europejską. Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetów samorządu Mazowsza oraz państwa. Sprzęt oraz oprogramowanie pomogą w prowadzeniu zdalnych lekcji oraz zajęć z informatyki. Będą to m.in. stanowiska komputerowe, monitor interaktywny, programy edukacyjne, drukarka i projektor. Ponadto nauczyciele oraz uczniowie przy użyciu nowych urządzeń wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Na zdjęciu: Ze strony samorządu Mazowsza umowę podpisały członkinie zarządu: Elżbieta Lanc (pierwsza z lewej) i Janina Ewa Orzełowska (trzecia od lewej).
Zakończenie roku inne niż wszystkie
W tym roku szkolnym wręczenie świadectw, nagród odbyło się etapami, dla każdej klasy w osobnej sali. Klasy kończące etap edukacyjny, czyli III i VI swoje zakończenia świętowali na sali gimnastycznej, oczywiście zgodnie z wymogami sanitarnymi. Pani dyrektor osobiście pożegnała klasę VI, która jako ostatnia opuszcza mury naszej szkoły. Obecna klasa V będzie z nami do końca podstawówki.
Uczniowie klas V i I wywalczyli w tym roku szkolnym, przyznawany co rok tytuł SUPER KLASY 2019/2020. Jest to konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski. Wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe medale i statuetkę.
Za pracę w Samorządzie Uczniowskim tytuł AKTYWNEGO UCZNIA otrzymał Krzysztof Chmielewski i Ania Zwolińska z klasy VI. Nauczyciel wychowania fizycznego przyznał Mikołajowi Cebulskiemu i Filipowi Szelągowi tytuł SPORTOWCA ROKU.
Wraz z świadectwami uczniów powędrowały również listy gratulacyjne i podziękowania dla najbardziej aktywnych rodziców.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za to, że zechcieli razem z nami, osobiście zakończyć ten trudny rok szkolny. Do dla nas bardzo ważne.
Życzymy wesołych, pogodnych, zdrowych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji⚘
7
Konkurs na "Domowe aktywności" podczas nauki zdalnej rozstrzygnięty
Zwyciężczynią szkolnego konkursu na "Domowe aktywności" podczas nauki zdalnej została Michalina Kuczkowska z klasy III. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego filmiku
List burmistrza Góry Kalwarii z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Państwo,
W tym roku zakończenie roku szkolnego odbędzie się zachowując rygor sanitarny (maseczki, przyłbice, rękawiczki) dla każdej klasy osobno.
Nie ma obowiązku odbierania świadectwa w tym dniu. Świadectwo będzie można odebrać w sekretariacie od poniedziałku do piątku od g. 9.00-14.00
Zgodnie w wytycznymi GIS na terenie szkoły i w budynku nie zbieramy się w skupiska. Zachowujemy od siebie 2 m odległość. Zarówno na terenie szkoły i jak i w szkole są wyznaczone linie żółto - czarne po których się przemieszczamy.
Uczniowie sami wchodzą do szkoły i każdy osobno w wyznaczonej klasie odbiera świadectwo od wychowawcy klasy.
Uczniowie wchodzą do szkoły od strony boiska szkolnego, (nie zmieniają obuwia) dezynfekują ręce i przechodzą do sali po wyznaczonych liniach.
Odbierają świadectwo i wychodzą ze szkoły głównym wyjściem i wracają do domu.
Proszę o przypomnienie dzieciom o bezpiecznej drodze do szkoły i do domu.
Godziny zakończenia dla poszczególnych klas:
Klasa 0 - 11:00 - 11:30 w swojej sali
Klasa 1 - 9:30 - 10:00 w swojej sali
Klasa 2 - 10:30 - 11:00 w swojej sali
Klasa 3 - 10:00 - 10:30 na sali gimnastycznej (uczniowie wchodzą sami całą klasą i stają w wyznaczonych miejscach)
Klasa 4 - 8:00 - 8:30 w sali języka angielskiego
Klasa 5 - 8:30 - 9:00 w swojej sali
Klasa 6 - 9:00 -10:00 na sali gimnastycznej (uczniowie wchodzą sami całą klasą i stają w wyznaczonych miejscach)
Życzę spokojnego wypoczynku i wesołych wakacji
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Anna Giernacka
SuperKoderzy z klasy V kończą projekt "Majsterkowicze", ale nie kończą swojej przygody z robotami!
- 18
Sprawozdanie z realizacji ścieżki edukacyjnej „Majsterkowicze” w ramach programu „SuperKoderzy” organizowanego przez Fundację Orange.
Dzięki wygranemu wraz z klasą V grantowi na zakup robotów do nauki programowania i robotyki udało się w bieżącym roku szkolnym zrealizować ścieżkę #Majsterkowicze w programie #SuperKoderzy. Zajęcia odbywały się w czwartki począwszy od 5 września. W sumie odbyło się 22 zajęcia, często wydłużanych na prośbę uczniów. Aktywnie uczestniczyło w nich 15 uczniów klasy V. W czasie trwania programu uczestniczyłam wraz z panią dyrektor Anną Giernacka w dwóch wartościowych szkoleniach. Z obydwu szkoleń wróciłam z głową pełną pomysłów na zajęcia oraz pomocami i gadżetami do programu.
Naukę programowania i robotyki rozpoczęliśmy od poznania programu Scratch, w którym w przyjemny i dosyć intuicyjny sposób można tworzyć efektowne gry. W pracowni komputerowej czekały na uczniów tajemnicze skrzyneczki (5 szt.). Wielką niespodzianką i radością okazały się dla moich uczniów prezenty, które otrzymali uczniowie od firmy Orange: koszulki #SuperKoderów, smycze, ołówki, notatniki itp.
Po przerobieniu cyklu zajęć z programowania w Scratchu otworzyliśmy nasze tajemnicze skrzyneczki-uczniowie zostali podzieleni na pięć 3-osobowych zespołów zadaniowych i przystąpili do składania robotów. Rozpoczął się dla moich uczniów i dla mnie również, zupełnie nowy etap poznawczy. Wszyscy byliśmy bardzo zmotywowani do pracy i podekscytowani. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, w ciszy i skupieni. Świetnie sobie pomagali przy skręcani niektórych elementów. Mieliśmy z tym trochę problemów, jednak drobne paluszki niektórych specjalistów okazały się bardzo pomocne. Wnikliwie analizowaliśmy elektroniczne instrukcje montażu pojazdu jeżdżącego, skręcaliśmy kolejne elementy robota. Dzieliliśmy się swoją wiedzą i świeżo zdobytym doświadczeniem. Kiedy wszystkie roboty były skręcone w całości i sparowane przez moduł Bluetooth jeździły po szkolnej podłodze sterowane przez uczniów z aplikacji Lofi Blocks. Uczniowie mieli mega zabawę, kiedy urządziliśmy sobie slalomowe wyścigi. Moi uczniowie w środowisku nowinek technologicznych czują się jak ryby w wodzie, dlatego nie sprawiło im najmniejszej trudności przebudowanie robota, w taki sposób, aby potrafił malować. Nikt się nie spodziewał, że to okazały się nasze ostatnie zajęcia. Wszystko się zatrzymało w związku z pandemią. Niestety pozostał niedosyt, ale na pewno po powrocie do szkoły nadrobimy zaległości z malowania na zajęciach informatyki.
Anna Chmielewska
Przypominamy o konkursie!
Rozstrzygnięcie pojawi się 26.06 na szkolnej stronie internetowej oraz fb. Podczas zakończenia roku szkolnego nagrodzimy zwycięzców. Na zgłoszenia czekamy do środy 24.06.2020 r.
Lekcje WF w domu - konkurs
Prosimy o Wasze wsparcie na stronie konkursu platformy e-WF.
Walczymy o nagrody dla naszych uczniów⚽️🏒🏸🎽🎯🏓
Dzięki Twoim głosom, wspierasz naszą szkołę w otrzymaniu dodatkowego sprzętu sportowego.
Jak możesz zagłosować na szkołę?
To bardzo proste! Wybierz film, który spodobał Ci się najbardziej i oddaj swój głos. Możesz głosować wielokrotnie, przez co nasza szkoła zyskuje większą szansę na wygraną.
Walczymy o "Podwórko Nivea"
Akcja "Podwórko Nivea" znowu się rozkręca i daje naszym dzieciom nadzieję na bezpieczny, kolorowy, świetnie wyposażony plac zabaw. Pokażmy, że tym razem się uda👨👩👧👧🤸♀️🤸♂️. Liczymy na Wasze głosy❤
Zarządzenie dyrektora szkoły
Zarządzenie Nr 10
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku
z dnia 5.05.2020 r.
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Oddziale przedszkolnym
w Szkole Podstawowej w Czachówku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań
w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu zgody organu prowadzącegozarządzam, co następuje:
§ 1.
1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czachówku w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 8 maja 2020 r w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czachówku są prowadzone
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.§ 2.
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czachówku
§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
......................................
(podpis Dyrektora)
Czat dla mieszkańców i młodzieży powiatu piaseczyńskiego
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
KOMUNIKAT
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Jesteśmy w programie "Lekcja:Enter"- projekcie edukacji cyfrowej dla nauczycieli.
Cel projektu to podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym. Jednym z kluczowych założeń przedsięwzięcia jest także przygotowanie pedagogów do tworzenia własnych i korzystania z różnego rodzaju e-materiałów, w tym dostępnych na stronie www.epodreczniki.pl
Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków UE, a realizują je podmioty wyłonione w konkursie: Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych.
APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.
Ważne informacje dla rodziców i uczniów
Zapraszamy do zapoznania się z listami i informacjami Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącymi obecnej sytuacji w szkołach.
Jak się uczyć w domu
Szanowni Państwo,
od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. dzieci nie przychodzą do szkoły i pozostają w domu pod opieką rodziców. W tym czasie nauczyciele zobowiązani są do kontaktowania się z uczniami i rodzicami drogą elektroniczną wykorzystując do tego dziennik Librus, e-maile uczniów, portale społecznościowe itp.
Codziennie w godz. 10-12 drogą elektroniczną będą przesyłać uczniom materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu. Każdy z nauczycieli poda termin do kiedy uczniowie maja rozwiązać i odesłać zadania.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Dlatego zachęcajcie Państwo swoje dzieci do samodzielnej pracy w domu. Niech w tym czasie przeczytają lekturę, ulubioną książkę, spróbują uzupełnić swoje wiadomości.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i waszych dzieci. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe) i przestrzegajcie zasad higieny.Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ, MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły i wychowawców.
Bardzo proszę też o pomoc i przekazywanie materiałów tym uczniom, którzy mają problem z dostępem do internetu.W dalszym ciągu też spora liczba rodziców nie czyta Librusa.
Pozdrawiam Anna Giernacka
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie