• Kwiecień 2023 r.

#LaboratoriumPrzyszłości

#MinisterstwoEdukacjiiNauki

#GovTechPolska

W kwietniu w ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości nasi uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne wykorzystując pistolety do klejenia na gorąco.

Uczniów klasy I zainspirowały tematy o teatrze – Bawimy się w teatr. Przygotowanie sztuki teatralnej było świetną zabawą dla dzieci. Uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki teatralne wykorzystując plastikowe sztućce, drewniane łyżki, kolorowe tkaniny, włóczki oraz elementy dekoracyjne. Wykonanie pracy powiodło się przede wszystkim dzięki pistoletom z klejem na gorąco, którymi połączono ze sobą wszystkie elementy.

Natomiast najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały makietę 3 D układu słonecznego. Najpierw przy pomocy plasteliny okleiły styropianowe kulki, a potem też klejem na gorąco zamocowały je do wcześniej przygotowanej przestrzeni kosmicznej. Uczniowie rozwijali kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne – ćwiczenia motoryki małej.

Klej na gorąco został wykorzystany również podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie stworzyli flagę Polski z kuleczek krepiny, które przykleili właśnie klejem na gorąco. Flaga ta ozdobiła gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym z okazji świąt majowych.

W kwietniu przy naszej szkole stanęła mała szklarnia, w której uczniowie siali i sadzili warzywa. Pamiętamy, że dobre nawyki żywieniowe to podstawa, a jedzenie kolorowych warzyw z domowego ogródka jest najlepsze dla naszego zdrowia. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców na terenie naszej szkoły zrobiło się kolorowo i wiosennie.

W ramach realizacji programu profilaktycznego Trzymaj Formę odbyły się międzyklasowe rozgrywki w koszykówkę klas V-VIII. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że aktywność fizyczna to nie tylko świetny pomysł na to, aby być zdrowym i trzymać formę, ale także jest to doskonały sposób na zachowanie zdrowia.

Efekty prac ogrodniczych oraz zmagania sportowe uczniowie uwiecznili aparatem fotograficznym.

• Harmonogram przeprowadzonych lekcji z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

KWIECIEŃ 2023

Tydzień

Lp.

Data zajęć,

Kl.

Nauczyciel

prowadzący

zajęcie

Cel wykorzystania sprzętu na lekcji, zaj. pozalekcyjnych, kołach zainteresowań i innych formach

Wykorzystany sprzęt/środki dyd.

1.

4 IV

Oneksiak A.

Bawimy się w teatr - wykonanie lalek i rekwizytów.

2.

13 IV

oddział przed-szkolny

Makowska K.

Stworzenie makiety układu słonecznego.

3.

14 IV

Sikora M.

17-21 IV

4.

17 IV

Miller A. Flaum O. Sikora M.

Sianie i sadzenie roślinek w szkolnym ogródku.

5.

18 IV

Miller A.

6.

20 IV

Sikora M.

7.

25 IV

8.

26 IV

9.

27 IV

10.

27 IV

0-III

Borowska I.

Wykonanie flagi Polski – praca plastyczna.

• Lista galerii