• Październik 2022 r.

#LaboratoriumPrzyszłości

#MinisterstwoEdukacjiiNauki

#GovTechPolska

W październiku zajęcia z w ramach Laboratorium Przyszłości zostały przeprowadzone przez nauczyciela informatyki. Miały na celu zaznajomienie uczniów z nowym sprzętem oraz oprogramowaniem, aby łatwiej było uczniom wykorzystywać go na innych przedmiotach. Uczniowie poznawali platformę do modelowania 3D -Tinkercad. Tworzyli i drukowali pierwsze projekty. Uczyli się podstaw druku 3 D. Poznawali działanie drukarki, oraz  jak należy projektować części w sposób ułatwiający wydruk 3D.

Pod czujnym okiem fotografa, uczniowie uczyli się jak prawidłowo korzystać z aparatu fotograficznego. Poznawali tajniki fotografii studyjnej. Robili sobie na wzajem portrety. Fotografowali martwą naturę. Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowościami technologicznymi, ponieważ mogli znacznie poszerzyć swoje umiejętności w tych dziedzinach, co może być początkiem ich nowego hobby.

• Harmonogram przeprowadzonych lekcji z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Tydzień

Lp.

Data zajęć

Nauczyciel

prowadzący

zajęcie

Temat lekcji

Wykorzystany sprzęt/środki dyd.

3-7.X

1.

04.10.2022r.

A. Chmielewska

Co to jest druk 3 D. Przegląd różnych technik i materiałów drukowania 3D Praktyczny trening z oprogramowania do projektowania 3D – Tinkercad.

drukarka 3 D, Platforma Tinkercad

2.

3.

4.

5.

06.10.2022r.

IV,V,VI,VIII

drukarka 3 D, Platforma Tinkercad

10-14.X

6.

10.10.2022r.

A. Chmielewska

Zaprogramuj zdrowie z ozobotami. Udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek.

ozoboty

7.

8.

9.

10.

IV,V,VI,VIII

A. Chmielewska

Poznajemy tajniki fotografii studyjnej.

aparat fotograficzny, akcesoria fotograficzne, lampy

17-21.X

11.

A. Chmielewska

Poznajemy tajniki fotografii studyjnej.

aparat fotograficzny, akcesoria fotograficzne, lampy

12.

drukarka 3 D. Platforma Tinkercad

• Laboratorium Przyszłości w praktyce!

• Pierwsze zajęcia z druku 3D

• Fascynacja drukiem 3D dopiero się napędza. Działamy, projektujemyi cierpliwie czekamy na efekt!

• Lista galerii