• Konkurs SUPER KLASA

• Regulamin całorocznego konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski

pt: „ SUPER KLASA 2023/2024”

1. Roczny konkurs „SUPER KLASA 2022/2023” przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas naszej szkoły.
          2. Każdy z poszczególnych etapów konkursu będzie oceniany przez wszystkich nauczycieli w skali 1-6.
          3. Wychowawca klasy nie może oddać głosu na swoich wychowanków.
          4. Klasa która zdobędzie największą liczbę punktów z poszczególnych etapów konkursu, na koniec roku szkolnego zostanie ogłoszona mianem „SUPER KLASY 2023/2024”
          5. Wychowawca oraz wszyscy uczniowie zwycięskiej klasy zostaną udekorowani specjalnie na te okazję wygrawerowanymi medalami.
          6. Przewodnicząca SU wręczy dyrektorowi szkoły pamiątkową statuetkę, upamiętniającą ten moment.
          7. Konkurs przewiduje również medale dla najbardziej aktywnych, kreatywnych i pomysłowych uczniów działających w SU.
          8. Medale „AKTYWNY UCZEŃ 2023/2024” zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego przez opiekunów  S U: Agnieszkę Felbur,  Agnieszkę Oneksiak.

I etap konkursu: „W świecie magii i wróżb”

- Każda klasa przygotowuje miejsce wróżb, wróżby, eksponaty, stroje itp. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na pomysłowość przekazu, stworzenie odpowiedniego klimatu, nastroju, a przede wszystkim trzeba zachęcić inne dzieci do tego, aby zechciały sobie powróżyć przy danym stoisku.

II etap konkursu: „Święta Bożego Narodzenia w naszej klasie”

- Uczniowie mają za zadanie wykonać świąteczną gazetkę w klasie.  Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę zaangażowanie całej klasy, wkład pracy, pomysłowość i atrakcyjność wykonania poszczególnych elementów dekoracji.

III etap konkursu: „Klasowa Walentynka”

- Uczniowie mają za zadanie wykonać dowolną dekorację walentynkową  - WALENTYNKĘ, która stanie się jednocześnie elementem dekoracyjnym podczas balu karnawałowego dla wszystkich dzieci. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę zaangażowanie całej klasy, wkład pracy, pomysłowość  i atrakcyjność wykonania dekoracji.

IV etap konkursu: „Wielkanocny wystrój ”

- Uczniowie mają za zadanie wykonać świąteczną gazetkę w klasie lub dekorację drzwi klasowych. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę zaangażowanie całej klasy, wkład pracy, pomysłowość i atrakcyjność wykonania poszczególnych elementów dekoracji.

V etap konkursu: udział w akcjach „Góra grosza”,  „Zbiórka nakrętek”, "Zbiórka puszek". Samorząd Uczniowski będzie również włączał się w akcje charytatywne organizowane przez społeczność  lokalną.

VI etap konkursu: „Śmieszne dni”

Jury będzie podliczało ilość uczniów z danej klasy przebranych w danym  „śmiesznym” dniu:

- Dzień Kropki

- Dzień Uśmiechu (wykonanie orderu lub pozytywnej myśli, zdania…)

- Dzień  Mikołaja

- Strój walentynkowy