• Klauzula informacyjna dotycząca stosowania monitoringu

Klauzula informacyjna dotycząca stosowania monitoringu

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej „RODO”, informujemy, iż:

1. W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku stosowany jest System Monitoringu Wizyjnego obejmujący: obszar wokół budynku szkoły.
          2. W wyniku zastosowania monitoringu przetwarzane są dane osobowe w postaci wizerunku osób oraz obraz podejmowanych przez nich czynności.
          3. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku z siedzibą przy ul. Głównej 56, 05-530 Góra Kalwaria, tel. (22) 727 65 73, adres e-mail: sekretariat@spczachowek.eu.
          4. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się we wszelkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych. Dane kontaktowe IOD: Paweł Maliszewski, adres e-mail: iod@perfectinfo.pl.
          5. Dane osobowe pozyskane w wyniku zastosowania monitoringu wizyjnego przetwarzane są wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób oraz ochrony mienia Administratora i osób trzecich, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
          6. Dane osobowe będą przetwarzane przez upoważnionych pracowników Administratora i udostępniane podmiotom trzecim tylko w przypadkach określonych przepisami prawa.
          7. Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 30 dni od momentu nagrania. W przypadku, w którym nagrania obrazu stanowić będą dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub Administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu, termin ten ulega przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Po upływie powyższych okresów, uzyskane w wyniku monitoringu nagrania obrazu zawierające dane osobowe podlegają zniszczeniu, o ile odrębne przepisy prawa nie stanowią inaczej.
          8. Osoby, których dane osobowe zostały zarejestrowane przez System Monitoringu Wizyjnego posiadają prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, prawo żądania ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do żądania usunięcia danych osobowych w przypadku, gdy dane nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane pod warunkiem, gdy nie narusza to praw osób trzecich, wymagań RODO oraz innych wymagań prawnych.
          9. Osobie zarejestrowanej przez System Monitoringu Wizyjnego przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
          10. Pozyskiwanie danych osobowych przez System Monitoringu Wizyjnego nie jest wymogiem ustawowym ani umownym, przebywanie na terenie objętym monitoringiem jest dobrowolne.
          11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej ani nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu