• Regulamin

• SZKOLNY REGULAMIN PRZYZNAWANIA PUNKTÓW ZA WOLONTARIAT

NA RZECZ ŚRODOWISKA SZKOLNEGO I LOKALNEGO

1. Uczeń szkoły podstawowej może mieć przyznane punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub działania na rzecz środowiska szkolnego np. praca w Samorządzie Uczniowskim.
          2. Uczeń może uzyskać w/w punkty pod warunkiem systematycznej pracy w ramach wolontariatu lub pracy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego w wymiarze: co najmniej 30 godzin na przestrzeni w/w etapu edukacyjnego, godziny mogą być sumowane z poszczególnych lat działalności.
          3. Uczeń może realizować w/w godziny uczestnicząc w działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku. Przepracowane godziny odnotowuje się w Karcie Aktywności Wolontariusza.
          4. Uczeń może również samodzielnie i aktywnie poszukiwać miejsca, obszaru, placówki/instytucji, w pomoc którym mógłby się zaangażować i realizować zadania wolontariusza poza szkołą.
          5. Uczeń, który realizował wolontariat poza szkołą, jest zobowiązany dostarczyć opiekunowi Koła zaświadczenie o odbytym wolontariacie do dnia 1 czerwca danego roku szkolnego. Zaświadczenie ma zawierać nazwę placówki/instytucji, pieczątkę i podpis osoby odpowiedzialnej za opiekę nad wolontariuszem, okres, w którym wolontariusz angażował się w pomoc oraz ilość zrealizowanych przez niego godzin.
          6. Punkty przyznaje opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, który może zasięgnąć opinii opiekuna Samorządu Uczniowskiego, wychowawcy klasy itp.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2022 r.