• Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022

Rok szkolny  2021/2022 był rokiem bardzo aktywnym dla Samorządu Uczniowskiego zaowocował w wiele nowych akcji i uroczystości. Na początku roku szkolnego wybraliśmy Przewodniczącego – Filipa Szeląga , z-cę Oliwię Durkę i skarbnika – Oliwię Łozę. Zorganizowaliśmy akademię z okazji Dnia Nauczyciela.

W naszej szkole jest przyjemnie i wesoło, dlatego chętnie włączaliśmy się w różne śmieszne dni, a wśród nich : dzień kropki, dzień piżamy, dzień w stroju Myszki Miki, Dzień grzeczności – ubieraliśmy się na żółto, Dzień w stroju Mikołajkowym, Walentynkowym , Zielonym – dzień św. Patryka czy niebiesko – żółtym, gdzie utożsamialiśmy się z walczącą Ukrainą, dzień bez plecaka i dzień w stroju patriotycznym. Podczas tych dni większość społeczności uczniowskiej bardzo dobrze się bawiła i zachwycała nas swoim zaangażowaniem i pomysłowością.

Włączyliśmy się w wiele akcji charytatywnych: jak od wielu lat zbieramy korki dla chorych dzieci -27 worków . Zbieraliśmy również aluminium i karmę i inne potrzebne rzeczy dla schroniska w Czaplinku. Zbiory zostały przekazane do schroniska.  Poza tymi akcjami : zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek dla dzieci w szpitalach – Dzień Pluszowego Misia, na przełomie listopada – grudnia zbieraliśmy środki czystości dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. Razem z Biblioteką w Górze Kalwarii – zbieraliśmy gry i książki dla dzieci z Ukrainy. W szkole została przeprowadzona zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla naszych ukraińskich sąsiadów. Nie zabrakło również Góry Grosza, gdzie w tym roku nasza szkoła zebrała 648, 60 zł i Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy – 810, 19 zł.

W wyjątkowych chwilach na korytarzu pojawiała się muzyka  świąteczna i Walentynkowa, która umilała czas  uczniom i nauczycielom.

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował Pierwszy Dzień Wiosny – gdzie  wszystkie klasy prezentowały polskie zespoły – piosenkę i choreografię danego zespołu wśród wykonawców pojawił się: Lombard, Bajm, Brathanki, Perfect, Czerwone Gitary,  Lady Punk, Budka Suflera. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, pokaz był kolorowy , rytmiczny i przebojowy.

Na podstawie tych powyższych aktywności   wybraliśmy Super Klasę roku szkolnego 2021/2022.Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w te akcje i nie mieli sobie równych. Tytuł  Super Klasy otrzymała  kl. 3  z wychowawczynią p. Agnieszką Oneksiak i nauczycielem wspomagającym  p. Małgorzatą Sikora. Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny dla wszystkich będzie bardziej aktywny, a nasi uczniowie będą mogli wykazać się dużym zaangażowaniem i aktywnością.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego