• MegaMisja- fundacji Orange

Programu „MegaMisja” fundacji Orange

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Czachówku brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym fundacji Orange „MegaMisja”.
                      Program stworzony został na zasadzie gry komputerowej, w której dzieci musiały pokonywać kolejne jej etapy, za co zdobywały punkty oraz nagrody. Gra odbywała się przy pomocy przygotowanej przez organizatora platformy internetowej i składała się z 10 etapów. Każdy etap zawierał serię zajęć/poziomów (od 3 do 5), które przeprowadzane były przez wychowawcę klasy p. Annę Chmielewską w ramach dodatkowej, nieodpłatnej godziny lekcyjnej, zgodnie z proponowanym przez twórców platformy „MegaMisja” scenariuszem zajęć. Program zakładał przeprowadzenie godzinnych zajęć raz w tygodniu. Zajęcia odbywały się we wtorki w godz. 12:20 – 13.05, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Tematy zajęć pozwalały dzieciom nabyć wiedzę i umiejętności w następującym zakresie: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
              W ciągu minionego roku szkolnego dzieci, realizując program, przeszły wszystkie etapy gry edukacyjnej. Oprócz nowych umiejętności zdobyły także nagrody rzeczowe dla szkolnej społeczności w postaci artykułów plastycznych, zabawek edukacyjnych, audiobooków, książek i gier planszowych, a także dwóch tabletów.