- SuperKoderzy
- Być jak Ignacy
- MegaMisja- fundacji Orange
- „Nowe horyzonty edukacji filmowej”
- „Procesowe wspomaganie planowanie KROK PO KROKU”
- Kreatywny uczeń - innowacyjna szkoła
- SZKOŁA RÓWNYCH SZANS – VII EDYCJA
- SRS -VII edycja
- Projekt - Moja przyszłość 2014/2015
- Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.
- Czytelnictwo 2014/2015
Być jak Ignacy
Relacja I z zajęć realizowanych w ramach koła naukowego o nazwie „Logogryfy” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku.
Jan Szczepaniak
1. Hulanicka Sara
2. Kępa Karol
3. Krawczak Mikołaj
4. Król Szymon
5. Matysiak Urszula
6. Romanowska Kinga
7. Szymański Tomasz
Logogryfy. Wraz z wychowawczynią Jolantą Załuską założyli koło naukowe w ramach projektu: „Być jak Ignacy. Zostań przyjacielem Nauki”. Koło działa od stycznia 2019 roku i nosi nazwę
Przez osiem godzin lekcyjnych poznawaliśmy postać Ignacego Łukasiewicza oraz do tej pory mniej nam znanego Jana Szczepaniaka. Przerobiliśmy wszystkie konspekty zamieszczone na stronie „Być jak Ignacy oraz obejrzeliśmy wszystkie filmiki. Zdobywaliśmy również wiedzę samodzielnie poszukując czy też wspomagani przez naszych rodziców. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o wynalazkach i patentach Jana Szczepaniaka. Swoją wiedzę sprawdzaliśmy za pomocą różnego rodzaju konkursów przygotowanych przez nas samych lub wychowawczynię. Podsumowaniem jest załączony do relacji filmik nagrany przez nas. Naszą relację zamieszczamy na stronie internetowej szkoły, a filmik również na facebooku, żeby zachęcić naszych młodszych kolegów do samodzielnego zdobywania wiedzy o polskich naukowcach lub dołączenia do nas
Relacja II z zajęć realizowanych w ramach koła naukowego o nazwie „Logogryfy” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku.
Kazimierz Funk –sławny biochemik i twórca nauki o witaminach
Tę postać poznaliśmy przerabiając wszystkie konspekty zajęć zamieszczone na stronie „Być jak Ignacy „ Podczas kolejnych ośmiu godzin zdobywaliśmy coraz to nowe informacje na temat działalności roztargnionego i często przeprowadzającego się Funka. Podsumowaniem naszych działań było wspólne nocowanie w szkole połączone z gotowaniem. Przyrządzaliśmy wspólnie zdrowe potrawy. Zjedliśmy kolację i śniadanie w szkole oraz obejrzeliśmy wspólnie film. Rodzice zaopatrzyli nas w produkty do potraw. Załączamy zdjęcia z naszej nocnej przygody. Zdjęcia również zamieszczamy na stronie internetowej szkoły oraz na facebooku, żeby zachęcić naszych młodszych kolegów do podejmowania podobnych działań.
Relacja III z zajęć realizowanych w ramach koła naukowego o nazwie „Logogryfy” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku.
Marian Rajewski i szyfry
Tę postać poznaliśmy przerabiając wszystkie konspekty zajęć zamieszczone na stronie „Być jak Ignacy „ Podczas kolejnych ośmiu godzin zdobywaliśmy coraz to nowe informacje na temat szyfrów Mariana Rajewskiego. Podsumowaniem naszych działań było wspólne przeczytanie książki „Skrzynia Władcy Piorunów”, którą napisał Marcin Kozioł. Ta część projektu była dla nas najtrudniejsza. Często angażowaliśmy rodziców do pomocy. Zaszyfrowaliśmy wiadomość, a klucz do niej odnajdziecie we wspomnianej książce. Skorzystajcie z klucza znanego szyfru Juliusza Cezara. Załączamy zaszyfrowaną przez nas wiadomość. Zamieszczamy ją również na stronie internetowej szkoły oraz na facebooku, żeby zachęcić naszych młodszych kolegów do podejmowania podobnych działań.
Relacja IV z zajęć realizowanych w ramach koła naukowego o nazwie „Logogryfy” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku.
Henryk Magnuski – Polak pracujący w USA, współpracujący ze znaną wszystkim Motorolą
Tę postać poznaliśmy przerabiając wszystkie konspekty zajęć zamieszczone na stronie „Być jak Ignacy „ Podczas kolejnych ośmiu godzin zdobywaliśmy coraz to nowe informacje na temat pracy sławnego polskiego konstruktora. Mieliśmy dużo zabawy rozmawiając przez krótkofalówki. Było to dość zabawne i momentami ciekawsze niż telefon komórkowy. Podsumowaniem naszych działań było wspólne nagranie rozmowy a zarazem utrwalenie informacji o konstruktorze. Każdy z nas chciał zabrać głos w tej audycji. Żeby nas pogodzić prowadząca zorganizowała konkurs i jak zwykle wygrał najlepszy.. Rodzice zaopatrzyli nas w krótkofalówki i baterie do nich. . Załączamy rozmowę z naszej fascynującej przygody. Zamieszczamy ją również na stronie internetowej szkoły oraz na facebooku, żeby zachęcić naszych młodszych kolegów do podejmowania podobnych działań.