• Rys geograficzny Czachówka

CZACHÓWEK

Miejscowość położona w pobliżu pięknego i malowniczego Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.  Ta piękna miejscowość usytuowana jest na terenie gminy Góra Kalwaria, powiat piaseczyński, region Mazowsze. Zasobów naturalnych nie ma w tej miejscowości, do niedawna ludzie tu mieszkający (autochtoni) żyli z uprawy roli. Obecnie na terenie Czachówka nie ma ani jednego gospodarstwa rolnego. Średnia odległość od centrum Warszawy to około 40km Mimo tak bliskiej odległości od Stolicy jest miejscowością cichą i bezpieczną. Jeśli chodzi o nazwę tej wsi to podobno pochodzi od właściciela gruntów Pana Czachowskiego. Od strony północnej-wschodniej graniczy z kanałem Czerskim za którym leży Czarny Las. Od strony południowo-wschodniej z Julianowem i Obrębem. Od strony południowo-zachodniej z Ławkami. Od strony zachodniej z Gabryelinem a od strony północno- zachodniej z Bronisławowem.