• Pierwszy Dzień Wiosny

          • Obchody Dnia Wiosny w naszej szkole były niezwykle udane i pełne radości. Rozpoczęły się od uroczystego przedstawienia, podczas którego uczniowie prezentowali różnorodne scenki związane z przyjściem wiosny. Wszyscy śpiewaliśmy wiosenne przeboje, które dodatkowo wprowadziły nas w atmosferę tej pięknej pory roku. Kolejnym punktem programu był klasowy pokaz wiosennej mody, który wzbudzałł wiele zachwytów, uśmiechów i pozytywnych reakcji. Nie mogło zabraknąć także wyborów Miss Wiosny 2024, gdzie uczniowie mogli głosować na swoje ulubione kandydatki. Pogoda nam dzisiaj wyjątkowo sprzyjała, więc wesoło maszerowaliśmy ulicami Czachówku z Marzanną, śpiewając piosenki wiosenne i rozpowszechniając radość. Na zakończenie obchodów spotkaliśmy się przy ognisku, gdzie delektowaliśmy się pysznymi kiełbaskami i kontynuowaliśmy dobrą zabawę. To był naprawdę niezapomniany dzień, który sprawił, że wszystkim chciało się żyć .

          • Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

          •  

             2024-02-06

            Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w lutym każdego roku, aby podnieść świadomość na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

            Dzień Bezpiecznego Internetu podkreśla siłę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

            Zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VIII Szkoły Podstawowej do udziału konkursie „Bezpieczny CyberŚwiat”  w dwóch kategoriach wiekowych:

            Uczniowie klas I - IV

            •        Konkurs na Plakat zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

            Plakat wykonany dowolną techniką plastyczną. Format prac A3  lub w dowolnym programie graficznym.
             

            Uczniowie klas V-VIII ( do wyboru)

            •        Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"

            •        Konkurs na przygotowanie animacji lub filmu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"

            •        Konkurs na przygotowanie plakatu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zawierającej hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" oraz krótką, zwięzłą frazę podkreślającą istotę bezpieczeństwa online.

             

            CELE KONKURSU:

            •                Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.

            •                Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.

            •                Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.

            •                Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.


            WARUNKI KONKURSU:

            •                Prace konkursowe muszą być wykonane indywidualnie i samodzielnie, nie mogą być kopią innych publikowanych prac. Można opierać się m.in. treści zamieszczone na DBI.pl i inne wskazane na tym portalu.

            •                Format Plakatu - A3 wykonany dowolną techniką plastyczną lub w dowolnym programie graficznym. Wszystkie elementy muszą być wykonane samodzielnie.

            •                Prezentacja multimedialna promująca bezpieczeństwo w Internecie.(maksymalnie 10 slajdów).

            •                Plakat wykonujemy w dowolnym programie graficznym.

            •                Animację wykonujemy w dowolnym wybranym przez siebie programie.

            •                We wszystkich pracach musi znajdować się hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" lub logo DBI.

            •                Prace będą oceniane w kategoriach  wiekowych:
             

            •                Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie Plakatu,  lub końcu Prezentacji czy nazwie pliku z pracą).

            •                Prace konkursowe plastyczne tj.  PLAKAT (klasy I-IV) - należy złożyć osobiście u nauczyciela informatyki w szkole (p. Anna Chmielewskiej). Pozostałe prace komputerowe tj. plakat, prezentacja multimedialna, animacja - należy przesłać na adres mailowy:  annachmielewska0@o2.p lub dostarczyć na pendrive nauczycielowi informatyki.

             

            Termin składania i nadsyłania prac to 22 marca 2024r. (piątek).

             

            Najlepsze prace zostaną wykorzystane w celach edukacyjnych z wychowawcą w każdej klasie szkoły.
             

             POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

            •  Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

            •  Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

            •     Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

            KRYTERIA OCENY PRAC:
            • Zgodność z tematem.
            • Estetyka wykonania.
            • Pomysłowość.

            Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

             

          • Zabawa choinkowa

          • Szanowni Rodzice,

            Z głębi serca pragniemy skierować do Was najserdeczniejsze podziękowania za wspaniałą organizację Dyskoteki Choinkowej i przepysznego poczęstunku, który uświetnił tę wyjątkową chwilę.

            Wasza zaangażowana praca i poświęcenie sprawiły, że nasza szkolna impreza była niezapomniana. Atmosfera radości, śmiechu i wspólnego tańca sprawiła, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogli cieszyć się magicznym klimatem karnawału.

            Dziękujemy Wam za każdy drobiazg, od przepięknej dekoracji po doskonale dobraną muzykę. Wasza inicjatywa stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia wpłynęła pozytywnie na wszystkich uczestników, tworząc niezapomniane wspomnienia.

            A te pyszne przekąski i napoje! Nie sposób było przejść obojętnie obok tego stołu pełnego smakołyków. Dziękujemy za Wasze umiejętności kulinarno-organizacyjne, które sprawiły, że chwila degustacji stała się prawdziwą ucztą dla podniebienia.

            Wasze wsparcie pokazuje, jak ważne jest dla nas wspólne budowanie atmosfery szkolnej wspólnoty. Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pracę, zaangażowanie i wkład w udane świętowanie.

            Mamy nadzieję, że ta wspólna inicjatywa to dopiero początek wielu takich wspaniałych chwil, jakie nam razem uda się stworzyć. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. 

            Dyrektor, nauczyciele, uczniowie

          • Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Rodzinna bombka"

          • SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „RODZINNA BOMBKA”

            Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku w dniach 1.11.2023 - 7.12.2023. Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych z gminy Góra Kalwaria.

            Celem konkursu było: propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia,  rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,  rozwijanie wrażliwości estetycznej, zainteresowań i uzdolnień plastycznych, stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

            Konkurs podzielony był  na trzy kategorie: 1-3,4-6, 7-8. Zadaniem uczestników było wykonanie rodzinnej ozdoby świątecznej.

            Format pracy: bombka styropianowa (lub z innego materiału) średnica min. 15cm. Technika dowolna z użyciem materiałów, np: sznurek, suszone owoce, różnego rodzaju ziarna, drewno, bibuła, włóczka, nici, krepina, gałązki, papier, itp.

            Wpłynęło 109 prac. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.

            W kategorii klas I – III wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

            I miejsce – Matylda Michalska (SP. Czachówek)

            II miejsce – Franciszek Zwierzyński (SP 1 Góra Kalwaria)

            III miejsce – Nikola Karaszkiewicz ( SP. Cendrowice)

            Wyróżnienie – Kamelia Cieślak ( SP Baniocha)

                        W kategorii klas IV – VI wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

            I miejsce – Nikola Jasińska  (SP 2 Góra Kalwaria)

            II miejsce – Maja Cichońska (SP Dobiesz)

            III miejsce – Gabriela Odolińska (SP Kąty)

            Wyróżnienie – Amelia Piotrowska (SP 2 Góra Kalwaria)

            W kategorii klas VII – VIII wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

            I miejsce – Jakub Szastok (SP Kąty)

            II miejsce – Bartosz Stojek (SP Kąty)

            III miejsce – Lena Klimek (SP Coniew)

            Nagrody zostaną przekazane do ZOPO do dnia 15 grudnia 2023.

          • XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

          • PROTOKÓŁ  Z PRZEBIEGU XII  GMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

            w roku szkolnym 2023/2024

             

                    XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek został przygotowany pod patronatem Burmistrza  Miasta i Gminy Góra Kalwaria przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku.  Festiwal odbył się dnia 12 grudnia 2023 roku w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii.

            W festiwalu, jak co roku wzięli udział   uczniowie ze  szkół podstawowych  terenu Gminy Góra Kalwaria:

             SP Brześce, SP Czaplinek, SP Coniew, SP Czachówek,  SP Czersk, SP Dobiesz, SP Kąty,  SP nr 1 w Górze Kalwarii, SP nr 2 w Górze  Kalwarii, SP w Baniosze oraz SP Cendrowice.

            Festiwal uroczyście rozpoczęła wicedyrektor Szkoły Podstawowej

            im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku Anna Chmielewska oraz zastępca Burmistrza Miasta i  Gminy Góra Kalwaria Mateusz Baj.

             Uczestnicy występowali w  kategoriach:

            - soliści klas I-III;

            - soliści I - III z własnym akompaniamentem ( w tym roku nie było chętnych uczniów biorących udział w tej kategorii);

            - zespoły klas I-III;

            - soliści klas IV-VI;

            - soliści klas IV-VI z własnym akompaniamentem;

            - zespoły klas IV-VI;

            - soliści klas VII-VIII;

            - soliści klas VII-VIII z własnym akompaniamentem;

            - zespoły klas VII-VIII;

            Występujących uczniów oceniało jury w skład, którego weszli:

            Emilia Lubańska – Jóźwiak,   Christian Broniarz oraz  Marcin Tyma

            Jury miało trudne zadanie, ale ostatecznie przygotowało następujący werdykt:

             

            • kategoria-  soliści klas I – III:

            I miejsce – Liliana Koszałka,  SP nr 2 w Czersku, pastorałka „Od serca do ucha”;

            II miejsce – Józef Hulanicki, uczeń SP w Czachówku, pastorałka „Zagraj Dziecku kołysankę”;

            III  miejsce –Julia Porowska, uczennica SP w Baniosze, pastorałka „Biała Ziemia”

            oraz wyróżnienie otrzymuje Oliwia Szczepek, SP w Czaplinku, pastorałka „Wigilii czas”;

             

            • kategoria- zespoły klas I – III:

            I miejsce – Natalia Kozicka, Franciszek Giza, Maria Żukowska, Zofia Grudzińska ze SP w Czersku, pastorałka „ Pachnie świętami”;

            II miejsce – Kamelia Cieślak, Martyna Drozdowska, Hanna Pilarska, Oliwia Urbańska,  SP w Baniosze, pastorałka „Trwa święta kołyska”;

            III miejsce – Maja Gaćkowska, Oliwia Karolak, SP  w Czaplinku,  pastorałka  „Była noc”

            oraz wyróżnienie otrzymują Zuzanna Luterek i Oliwia Raczyńska,

            SP w Brześcach; kolęda „Wśród nocnej ciszy”;

             

            • kategoria- soliści klas IV – VI:

            I miejsce – Maria Niezgoda, SP w Czachówku, pastorałka „Zgubiliśmy się”;

            II miejsce – Helena Kustra, SP nr 2 w Górze Kalwarii, pastorałka „Noel”

            III miejsce – Hanna Gielmuda, SP w Czersku, kolęda  „Mizerna cicha” oraz

            III miejsce – Hanna Świerad, SP w Baniosze, pastorałka „Witaj gwiazdko złota”;

            Wyróżnienie otrzymuje Zuzanna Gniado, SP w Coniewe; pastorałka „Kolęda dla nieobecnych”

            oraz wyróżnienie otrzymuje Szymon Miszkowski, SP w Dobieszu, kolęda „Wśród nocnej ciszy”;

             

            ∙ kategoria – soliści klas IV – VI  z własnym akompaniamentem:

            I miejsce – Oliwia Steller, SP nr 2 w Górze Kalwarii, kolęda „Jezus malusieńki”;

            II miejsce – Szymon Miller, SP w Czachówku, kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”;

             

             

             

             

            . kategoria- zespoły klas IV – VI:

            I miejsce – Urszula Sosnowska, Łucja Biernacka, Aleksandra Piekarniak, Nikola Widłak, SP w Coniewie, pastorałka  „Gore gwiazda Jezusowi”;

            II miejsce – Hanna Gielmuda, Blanka Dembowska, Aleksandra Kozicka, Zuzanna Staszewska, SP w Czersku, pastorałka „Kto wie?”

            III miejsce – Andrzej Niezgoda (śpiewał sam z powodu nieobecności chorego kolegi), SP w Czachówku, pastorałka „Z nieba bliżej Tatr”

            oraz wyróżnienie otrzymują Amelia Narożniak, Zuzanna Książek, Iga Bińkowska, SP nr 2 w Górze Kalwarii; kolęda „Dzisiaj w Betlejem”;

             

            - kategoria – soliści klas VII-VIII:

            I miejsce – Zuzanna Kołodziejska, SP w Brześcach, pastorałka

            „O gwiazdo betlejemska”;

            II miejsce – Szymon Osiadacz, SP nr 2 w Górze Kalwarii, pastorałka  „Dzień jeden w roku”;

             

            - kategoria- soliści klas VII-VIII z własnym akompaniamentem:

            I miejsce – Ewa Tabor, SP w Brześcach „Mędrcy świata”;

             

            - kategoria – zespoły klas VII-VIII:

            I miejsce – Julia Duraj, Lena Klimek, Maja Zbiciak, SP w Coniewie, pastorałka „Babci zegar”.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie otrzymają dyplomy, medale oraz statuetki.

             

            Organizatorki  konkursu:

            Agnieszka Felbur

            Agnieszka Oneksiak

            Anna Chmielewska

             

             

             

          • Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

          • Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

            7.02 - 24.03.2023 r.

             

            W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 r. obchodzony był 7 lutego. My po raz trzeci w ramach jego obchodów przystąpiliśmy do kampanii społecznej organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).  Zgłosiliśmy wiele inicjatyw  mających na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

            W naszej szkole w ramach obchodów DBI  do końca marca 2023 r. we wszystkich klasach odbywały się zajęcia edukacyjne w formie pogadanek, prezentacji, filmów na lekcji informatyki. Przeprowadzony został konkurs informatyczny:

            • dla klas 5-8 na krótki filmik (max 1 minuta) lub animację (max 10 slajdów, klatek), w której należy przedstawić jakich zasad powinno się przestrzegać, aby być bezpiecznym w Sieci;
            • dla klas 1-4 na plakat na temat zapobiegania przemocy w Internecie, bezpieczeństwa w Internecie albo zasad Netykiety.

            W klasach V- VIII za najbardziej wartościowe filmy jury uznało pracę:

            1. Ani Janiec z klasy VIII – I miejsce
            2. Zuzanny Gołębiowskiej z klasy VII – II miejsce
            3. Alicji Skrzypczak z klasy VII – II miejsce
            4. Oliwii Durki z klasy VIII – III miejsce

             

            W klasach I – IV przyznano następujące miejsca:

            1. Kacper Kłodziński– klasa IV – I miejsce
            2. Jędrzej Szatkowski - klasa I – II miejsce
            3. Helena Wiśniewska z klasy III – III miejsce

             

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe pozyskane z biura promocji Gminy Góra Kalwaria.

            W ramach obchodów DBI w naszej szkole uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę wypełniając quizy o bezpieczeństwie w sieci.  Zarówno uczniowie jak też rodzice mogli zapoznać się z ciekawymi informacjami umieszczonymi w szkole – gazetka tematyczna, na stronie internetowej oraz szkolnym FB. Popularyzowane były również konferencje oraz webinaria tematyczne organizowane między innymi przez www.dbi.pl.  "Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?",  „Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł”,  „ Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.

            Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomią nam wszystkim, że we współczesnym świecie musimy korzystać z  możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju, ale trzeba ciągle pamiętać o tym, w jaki sposób to robić, aby było dobre i bezpieczne!

             

            Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie i przeprowadzenie szkolnych obchodów DBI: Anna Chmielewska

             

             

          • Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

          • Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja.

            W dniu 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu. 

             

          • Niech rośnie nasza rabatka

          • #ŻyjDobrze

            #ZDROWOROSNA

            Dziś przy naszej szkole stanęła mała szklarnia w której uczniowie siali i sadzili warzywa. Pamiętamy, że dobre nawyki żywieniowe to podstawa, a jedzenie kolorowych warzyw z „domowego” ogródka jest najlepsze dla naszego zdrowia Także dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych Rodziców na terenie naszej szkoły zrobiło się kolorowo i wiosennie. Bardzo dziękujemy za podarowane sadzonki kwiatów #LaboratoriumPrzyszłości

          • Sztuczna Inteligencja

          • Dzisiaj na lekcjach informatyki wykorzystując aktywności i aplikacje, które już znamy wyjaśnialiśmy sobie w prosty sposób czym jest Sztuczna Inteligencja i gdzie znajdujemy jej zastosowanie. Stworzyliśmy w Canvie obrazy na podstawie tekstu, czyli wykorzystaliśmy sztuczną inteligencję, aby narysować to co chcemy!

            Poznawaliśmy nowe, twórcze metody wykrywania twarzy wykorzystując środowisko Scratch Lab. Uczniowie z dużym zaangażowaniem testowali programy Face Sensing, modyfikowali je oraz tworzyli własne.

          • Gminne eliminacje do 46 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

          • Z poezją i prozą na ustach Aleksander Kępa, Maria Niezgoda, Andrzej Niezgoda, Krzysztof Pisarczyk i Paweł Pacholski reprezentowali naszą szkołę w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. Jury wysoko postawiło poprzeczkę, ale jeden z naszych reprezentantów zwrócił uwagę nie tylko wykonaniem, ale i doborem repertuaru. Paweł Pacholski recytował wiersz Pablo Neruda pt. : "Cisza". Członkowie jury określili ten utwór jako inspirację dla siebie, co było nie lada zaskoczeniem. Gratulujemy. Pozostałym reprezentantom gratulujemy talentu, odwagi i cierpliwości... Do zobaczenia za rok

          • SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „RODZINNA OZDOBA WIELKANOCNA”

          •  

            Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku w dniach 1.03.2022 - 17.03.2023. Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych z gminy Góra Kalwaria.

            Celem konkursu było: propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, zainteresowań i uzdolnień plastycznych, stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

            Konkurs podzielony był  na dwie kategorie: koszyk wielkanocny oraz stroik wielkanocny. Zadaniem uczestników było wykonanie koszyczka bądź ozdoby wielkanocnej zgodnie z regulaminem konkursu.

            Wpłynęły 47 prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.

            W kategorii koszyczek wielkanocny wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

            I miejsce – Maja Gwadera (SP. Kąty)

                              Gabriella Huk (SP. Brześce)

            II miejsce – Kinga Pierścińska (SP. Coniew)

                               Basia Koralewska ( SP. Kąty)

            III miejsce – Aniela Hulanicka ( SP. Czachówek)

                                Krzyś Hankiewicz (SP Czachówek)

             

            W kategorii stroik wielkanocny  wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

            I miejsce – Amelia Wąż (SP. Kąty)

                              Lena Klimek (SP. Coniew)

            II miejsce – Paweł Ziemiński (SP. Coniew)

                               Barbara Chmielewska (SP Coniew)

            III miejsce – Marysia Bojdo (SP. Kąty)

                                Gabriela Gwardys (SP. Coniew)

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku
      • (+22) 727-65-73 - sekretariat 736 236 462 - świetlica szkolna 736 244 642 - pedagog specjany - Olga Flaum psycholog - Natalia Groman
      • Czachówek ul. Główna 56 05-530 Góra Kalwaria woj. mazowieckie Poland
      • Dyrektor szkoły - Anna Giernacka Wicedyrektor - Anna Chmielewska
    • Logowanie